مایکروسافتویندوز

مشکل بروزرسانی برای نسخه‌ی ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ همچنان ادامه دارد

معضلی به نام «مسائل امنیتی» مبهم

بروزرسانی نسخه‌ی ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ همچنان برای تعداد زیادی از کاربران قابل دریافت نیست؛ حتی کاربرانی که از محصولات مایکروسافت استفاده می‌کنند. مایکروسافت دلیل این موضوع را محافظت از کاربران می‌نامد. 

بر اساس آخرین گزارش وب سایت Windows Latest، مایکروسافت روند مسدود کردن بروزرسانی ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ برای کسانی که از کنترلرهای مخصوص بازی برای بازی‌های کامپیوتری استفاده می‌کنند را متوقف کرده است؛ اما با این وجود، بروزرسانی ویندوز ۱۰ همچنان به دلایلی مانند آن چه «حفظ امنیت» گفته می‌شود برای این دستگاه‌ها عرضه نشده است. مایکروسافت هیچ توضیحی درباره‌ی این «حفظ امنیت» و مواردی که آن را دربرمی‌گیرد ارائه نکرده است. این موضوع چندان خوشایند کاربران نیست، زیرا بروزرسانی برای تعداد زیادی از افراد در وضعیت معلق است و این موضوع حتی شامل تعدادی از محصولات خانواده‌ی سرفیس مایکروسافت نیز می‌شود. 

مشکل در خانواده‌ی سرفیس 

مایکروسافت در ماه ژوئن اعلام کرد که مسدودی بروزرسانی ۲۰۰۴ را برای دستگاه‌های خانواده‌ی سرفیس پرو ۷ و سرفیس لپ‌تاپ ۳ حذف کرده است (حداقل ظاهر این موضوع که این‌طور دیده می‌شود)، اما همچنان صفحه‌ی مخصوص بروزرسانی ویندوز ۱۰ در این دستگاه‌ها هیچ بروزرسانی جدیدی را نشان نمی‌دهد که نشان از مسدود بودن آن می‌دهد. مایکروسافت در این باره توضیح داده که این مشکل در بسته‌ی بروزرسانی KB4557957 رفع شده و مسدود کننده‌ی بروزرسانی از آن برداشته شده است. اگر هیچ مانع دیگری بر دستگاه شما تأثیر نگذارد تا حداکثر ۴۸ ساعت آینده می‌بایست نسخه‌ی ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ را دریافت کنید. 

مایکروسافت در توضیح خود گفته «در صورت نبودن مانع دیگر» و متأسفانه درباره‌ی این که چه چیزی می‌تواند مانع بروزرسانی باشد حرف نزده است. بر اساس گزارشی که اخیراً از سوی ZDNet منتشر شده، این موانع ناشناخته بر دستگاه‌های مایکروسافت که می‌بایست جزو اولین صف دریافت بروزرسانی‌ ویندوز باشند تأثیر گذاشته است؛ مدل‌هایی مانند سرفیس گو ۲، سرفیس بوک ۲ و ۳، سرفیس پرو ۷ و سرفیس پرو ایکس. بخش اعظم نگرانی کاربران، دریافت نکردن بروزرسانی جدید ویندوز یا تأخیر نیست، بلکه دلیل ایجاد این تأخیر است. 

مایکروسافت پس از بروزرسانی فاجعه‌بار اکتبر ۲۰۱۸، مایکروسافت وعده داد که درباره‌ی بروزرسانی‌های آینده‌ی ویندوز ۱۰ و دلایل مسدود شدن احتمالی آن شفافیت کامل داشته باشد، اما همچنان در این زمان خاص مایکروسافت به طور واضح دلیل مشکلات پیش آمده را اعلام نکرده است.

منبع
وب سایت TechRadar
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن