اخبار تکنولوژی

تأیید توییتر: هکرهای «بیت کوین» داده های چندین حساب را کپی کرده اند!

از زمان هک “کلاهبرداری بیت کوین” در روز چهارشنبه، جایی که مهاجمان از ابزارهای داخلی توییتر برای گرفتن تعدادی از اکانت های مشهور استفاده می کردند، گمانه زنی هایی در مورد اینکه واقعاً پس از آن وجود دارد.

در حالی که توییت از حساب های ربوده شده ادعا می کند که بیت کوین را جستجو می کنند ، به حساب های دسترسی یافته – و به هر کس دیگری که به طور بالقوه دسترسی داشته باشد – می تواند برای اطلاعات غیر عمومی موجود در آنها مانند کتاب های آدرس مرتبط و پیام های مستقیم بسیار ارزشمند باشد. تا آنجا که می دانیم ، این شامل اطلاعاتی برای افرادی مانند جو بایدن ، باراک اوباما ، الون ماسک ، بیل گیتس و وارن بافت است ، اما این تنها مواردی است که ما در مورد آنها می شناسیم.

تأیید توییتر: هکرهای «بیت کوین» داده های چندین حساب را کپی کرده اند!

 

اواخر جمعه شب ، توییتر تأیید کرد که تحقیقات خود نشان می دهد که مهاجمان داده های مربوط به “حداکثر هشت حساب درگیر” را صادر کرده اند ، بدون آنکه مشخص کنند کدام یک (در توییت بعدی ، این شرکت اعلام کرده است که هیچکدام از این هشت حساب تایید نشده است). از ۱۳۰ موردی که قبلاً گفته شده بود مورد هدف قرار گرفته اند ، اکنون توییتر می گوید که مهاجمین تنظیم مجدد رمزعبور را انجام داده و توانستند به ۴۵ مورد از آنها دسترسی پیدا کنند ، اما مشخص نکرد که چرا ممکن است این کار را روی دیگران انجام ندهند.

تأیید توییتر: هکرهای «بیت کوین» داده های چندین حساب را کپی کرده اند!

 

گزارش های متعدد ، از جمله یکی از ظهر روز جمعه از نیویورک تایمز ، حاوی حساب هایی از پوسترها در انجمن بازار خاکستری “OGUsers” است که در آن بعضی مواقع حساب های مشهور انجام می شود. با توجه به منابع منابع آنها ، فرد ناشناس که به نام “کیرک” آمده بود ادعا کرد که یک کارمند توییتر است و به هر حساب وجهی را پیشنهاد می داد ، بعضی اوقات از طریق افراد میانه کار می کرد و از طریق همان آدرس تبلیغ شده در توییت ها پول جمع می کرد. به گفته برخی از مشتریان و واسطه های این حادثه ، آنها ظاهراً معتقدند کرک به کانال های Slack داخلی توییتر دسترسی دارد ، و برای دستیابی به ابزارهای مدیریت داخلی آن در آنجا ، مدارک معتبر پیدا کردند.

طبق حساب شخصی توییتر از این حادثه: “مهاجمین تعداد کمی از کارمندان را با موفقیت دستکاری کردند و از اعتبار خود برای دسترسی به سیستم های داخلی توییتر استفاده کردند ، از جمله آنها از طریق حمایت های دو عاملی ما استفاده کردند.”

منبع
وب سایت Engadget
برچسب ها
مشاهده بیشتر

محمد اسحاق مجاهد

سلام دوستان عزیز:) محصل در رشته مهندسی کامپیوتر مقطع کارشناسی علاقه مند به دیزاین و طراحی وب سایت هستم. امیدوارم از مطالبی که براتون آماده میکنم لذت ببرید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن