اپللپ‌تاپمک او اس

احتمال شکستن صفحه‌ نمایش مک بوک به دلیل کاور دوربین

مک بوک خود را با کاور دوربین نبندید

شرکت اپل می‌گوید نباید در حالتی که دوربین وب‌کم خود را پوشانده‌اید در مک بوک خود را ببندید؛ زیرا امکان دارد آسیب جدی به صفحه نمایش دستگاه شما وارد شود. 

به‌ گزارش وب سایت MacRumors، اپل در بخش پشتیبانی خود به کاربران هشدار داده است در صورتی که مک بوک خود را با وجود کاور پوشاننده‌ی دوربین ببندید، احتمال آسیب جدی به صفحه نمایش دستگاه وجود دارد. به نظر می‌رسد این هشدار از سوی اپل پس از آن داده شده که گزارش‌های مختلفی از صاحبان مک بوک به این شرکت رسیده؛ مبنی بر این که صفحه نمایش دستگاه آن‌ها دچار ترک خوردگی شده است. 

افراد مختلفی در وب سایت Reddit و فروم وب سایت MacRumors این موضوع را مطرح کرده‌اند که از یک کاور وب‌کم استفاده کرده‌اند و همین موضوع باعث ترک خوردن صفحه نمایش آن‌ها شده است. اپل درباره‌ی این موضوع توضیح می‌دهد که اگر بر روی دوربین وب‌کم مک بوک خود کاور پلاستیک سخت قرار داده باشید، ممکن است با بستن آن به صفحه نمایش دستگاه خود آسیب جدی وارد کنید، زیرا فضای بین صفحه نمایش و کیبورد مک بوک‌ها تنگ و کم است. 

احتمال شکستن صفحه‌ نمایش مک بوک به دلیل کاور دوربین
مک بوک یکی از استفاده کنندگان از کاور دوربین | دیجی نردو

مشکلات حریم خصوصی 

اما چرا باید دوربین وب‌کم خود را بپوشانیم؟ برخی از کاربران به دلیل حفظ حریم شخصی خود از این کاورها استفاده می‌کنند. اپل قبلا گفته بود که اگر دوربین وب‌کم شما مورد استفاده قرار بگیرد چراغ سبزی روشن می‌شود که متوجه روشن آن شوید. اپل می‌گوید:

دوربین مخصوص FaceTime که در مک بوک شما قرار دارد، با رعایت موارد مربوط به حریم شخصی ساخته شده و از یک چراغ مخصوص استفاده می‌کند تا هنگام مورد استفاده قرار گرفتن دوربین، روشن شود. بنابراین شما همیشه متوجه روشن بودن دوربین خود می‌شوید. این دوربین طوری طراحی شده است که بدون روشن شدن چراغ خود قادر به فعال شدن نیست. 

علاوه بر این می‌گوید پوشاندن دوربین وب‌کم ممکن است در کارایی برخی از ویژگی‌های مک بوک شما اخلال ایجاد کند؛ مانند تنظیم خودکار نور صفحه نمایش و فناوری True Tone. 

اپل توصیه می‌کند که اگر همچنان می‌خواهید از کاور دوربین استفاده کنید، نباید ضخامت آن بیشتر از یک کاغذ چاپ (۰.۱ میلی‌متر) باشد. اگر از یک محافظ ضخیم‌تر نیز استفاده می‌کنید باید حتما قبل از بستن مک بوک خود کاور را جدا کنید تا با ریسک ترک خوردن صفحه نمایش خود مواجه نشوید.

منبع
وب سایت TechRadar
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن