آی او اساپلهدفون

یاد گرفتن عادت شما در شارژ هدفون‌های ایرپاد در iOS 14

گامی برای بیشتر کردن عمر باطری هدفون‌

به گزارش وب سایت MacRumors، اپل در صدد افزودن یک ویژگی جدید به سیستم‌عامل iOS 14 است تا از سرعت خرابی باطری هدفون‌های ایرپاد بکاهد. 

اپل که این ویژگی را شارژ باطری هوشمند نامیده، به iOS 14 اجازه می‌دهد با در نظر گرفتن زمان ورود ایرپاد به جعبه‌ی شارژ، پس از رسیدن به سطح ۸۰ درصد به‌طور خودکار فرآیند شارژ کردن هدفون را متوقف کند. هنگامی که به زمان شروع استفاده‌ی معمول شما از ایرپاد نزدیک می‌شود، سیستم عامل iOS فرآیند شارژ کردن را ادامه می‌دهد تا به هدفون ۱۰۰ درصد شارژ شود. این ویژگی که برای افزایش طول عمر باطری ایرپاد شما طراحی شده، از شارژ بیهوده جلوگیری می‌کند تا از زوال باطری جلوگیری کند. 

به‌ عنوان مثال، اگر عادت دارید شب‌ها ایرپاد خود را در درون جعبه‌ی شارژ قرار دهید، به محض این که هدفون ۸۰ درصد شارژ شود، شارژ آن متوقف می‌شود. این ویژگی یک ساعت قبل از ساعت بیدار شدن معمول شما، شارژ ایرپاد را از سر می‌گیرد تا وقت شروع استفاده‌ی شما شارژ آن کامل باشد. هنگامی که برای اولین بار بروزرسانی سیستم عامل iOS 14 را نصب می‌کنید، این ویژگی به طور خودکار برای شما فعال می‌شود و اپل در یک اعلان آن را به شما اعلام می‌کند.

باطری‌های لیتیوم یونی که این روزها در انواع گجت‌های تکنولوژی مختلف مانند تلفن‌های همراه و هدفون‌هایی مانند ایرپاد وجود دارند، با استفاده از آن‌ها به مرور زمان بازیافت شده و عمرشان کاهش می‌یابد. سرانجام این فرآیند به عمر دستگاه شما و ماندگاری آن اثر می‌گذارد. یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش عمر باطری، شارژ نکردن ۱۰۰ درصدی به دفعات متعدد است.

اپل پیش از این ویژگی شارژ هوشمند را در دیگر دستگاه‌های خود پیاده کرده است مانند MacOS Catalina و iOS 13. این گزینه برای ایرپاد بسیار حیاتی محسوب می‌شود، زیرا طراحی به هم چسبیده باطری  دستگاه به نوعی نیست که بتوان آن را به سادگی و به سرعت تعویض کرد. 

منبع
وب سایت DigitalTrends
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن