اخبار تکنولوژیگوگل

حالت تاریک مرورگر گوگل کروم به زودی بروزرسانی می‌شود

حالت تاریک مرورگر گوگل کروم در مقایسه با رابط سفیدرنگ و درخشان آن، در بین کاربران محبوبیت بیشتری دارد؛با این حال، حالت تاریک در تمام بخش‌های این مرورگر اثر خود را نشان نداده و هنوز قسمت‌هایی  از آن به رنگ حالت عادی است. خوشبختانه، با بروزرسانی جدیدی که در راه است نوار اسکرول این مرورگر نیز به رنگ تیره در می‌آید که از نطر کاربران، یکی از مهم‌ترین تغییرات لازم برای حالت تاریک آن است. برای آگاهی از جزییات بیش‌تر، با ما در دیجی نردو همراه باشید.

به گزارش وب‌سایت Techdows، در نسخه‌ی قناری مرورگر گوگل کروم آیکون یک پرچم اضافه شده است که به طور آزمایشی حالت تاریک نوار اسکرول این مرورگر را برای کاربران نمایش می‌دهد. این اتفاق تنها در وب‌سایت‌هایی که از حالت تاریک پشتیبانی می‌کنند امکان پذیر است و رابط  گوگل کروم  را یکدست‌تر می‌کند. این بروزرسانی در ویندوز، لینوکس، ‌مک او اس و کروم او اس قابل انجام است.

نحوه‌ی فعال‌سازی حالت تاریک به طور آزمایشی

در بعضی از آزمایشات اخیر، حالت تاریک به درستی عمل نکرده است اما کاربران زیادی گزارش داده‌اند که طیق دستورالعمل‌های گفته شده، توانسته‌اند آن را با موفقیت در مرورگر گوگل کروم خود اجرا کنند.

  1. مطمئن شوید حالت تاریک را برای دسنگاه مورد استفاده‌تان فعال کرده‌اید.
  2. جدیدترین ورژن نسخه‌ی قناری گوگل کروم را دانلود و نصب کنید.
  3. در نوار آدرس Chrome://flags را وارد کنید و سپس Enter را بزنید.
  4. عبارت Web platform controls dark mode را جست و جو کنید و آن را فعال کنید.
  5. مجددا مرورگر خود را اجرا کنید.

پس از انجام این مراحل، به یکی از وب‌‌سایت‌هایی که از حالت تاریک پشتیبانی می‌کند ( مانند توییتر ) مراجعه کنید. اگر حالت تاریک به درستی اجرا شده باشد، نوار اسکرول این وب‌سایت‌ باید به رنگ تیره در بیاید. البته باید بدانید وجود آیکون پرچم برای تغییر رنگ رابط گرافیکی وب‌سایت‌ها به معنای حتمی بودن وجود این قابلیت در بروزرسانی جدید نیست؛ اما برای پیش نمایش خوبی برای این قابلیت محسوب می‌شود.

منبع
وب‌سایت Techradar
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن