اخبار تکنولوژیگوگل

اقدام امنیتی شدید گوگل : پاک کردن اطلاعات کاربران به طور خودکار!

گوگل در حال انجام  پاره‌ای از اقدامات امنیتی قابل توجه در رابطه با نگهداری و حفاظت از اطلاعات کاربران است. همان طور که می‌دانید، امنیت عامل بسیار مهمی است و هر چه بیشتر به آن توجه شود، منفعت و آسایش کاربران نیز هنگام استفاده از محیط‌های کاربری افزارش می‌یابد. برای آگاهی از جزییات بیشتر، با ما در دیجی نردو همراه باشید.

با توجه به پست جدیدی که در یک وبلاگ منتشر شده است، گوگل به طور خودکار اطلاعات مربوز به جست و جوی کاربران، دستورات صوتی و موقعیت را پس از ۱۸ ماه پاک می‌کند. البته در این میان، فعالیت‌های ثبت شده در تاریخچه‌ی یوتیوب تا ۳۶ ماه ماندگار می‌مانند تا به گفته‌ی گوگل، مرتبط‌ترین محتوای ممکن برای آن‌ها ارائه شود.

اصول امنیتی 

ساندر پیچای، رییش Google and Alphabet در این پست نوشته است:

مادامی که ما در حال طراحی محصولات‌ جدیدمان هستیم، سه اصل مهم را رعایت می‌کنیم: امنیت اطلاعات شما، مسئولیت پذیری در قبال آن و کنترل را در اختیار شما قرار دادن. امروز ما این شکل جدیدی از روش‌های ارتقای حریم شخصی را به شما اعلام کردیم تا این سه اصل به خوبی رعایت شود.

کنترلرهای حذف خودکار گوگل از سال گذشته تا کنون وجود داشته‌اند؛ اما اکنون به طور پیش‌فرض برای کاربران جدید فعال می‌شوند. البته کاربران قدیمی گوگل باید به طور دستی قابلیت حذف خودکار اطلاعات را فعال کنند. این کار به راحتی از طریق پنل کنترل امکان پذیر است.

بروزرسانی حریم شخصی گوگل

در ماه های اخیر،‌این شرکت مشغول تقویت اپلیکیشن ویدیو کنفرانس گوگل میت نیز بوده و از کلاهبرداری‌های مربوز به شیوع ویروس کرونا با تمام توان جلوگیری کرده و از تکنولوژی تشخیص چهره نیز برای امنیت بیشتر کاربران استفاده نموده است. همان طور که میبینید،‌اقدامات امنیتی گوگل به هیچ وجه محدود نیست.

 

منبع
وب‌سایت Tech Radar
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن