فیسبوکنرم‌افزار

سرانجام ویژگی «دارک مود» اپلیکیشن فیس‌بوک به نسخه‌ی آیفون می‌آید

چراغ‌ها را خاموش کنید

سرانجام کاربران سیستم عامل iOS (و احتمالاً iPadOS) به جرگه‌ی افراد دارای دارک مود در اپلیکیشن فیس‌بوک می‌پیوندند. این خبر تأیید شده است و در حال بروزرسانی برای تمام دستگاه‌های فعال است. اگرچه ممکن است هنوز برای شما فعال نشده باشد. 

فیس‌بوک در گفتگو با وب سایت SocialMedia Today تأیید کرد که اکنون درصد کمی از کاربران اکوسیستم iOS می‌توانند حالت تاریک اپلیکیشن این شرکت را برای سیستم عامل iOS فعال کنند. هنوز مشخص نیست که آیا این ویژگی در یک بروزرسانی معمولی ارائه می‌شود یا برای تجربه‌ی آن نیازمند نسخه‌ی بتا سیستم عامل iOS 14 هستید. 

کاربران اندرویدی از ابتدای سال جاری میلادی به این ویژگی دسترسی دارند هرچند که بروزرسانی عمومی برای تمام دستگاه‌ها نبود و هنوز معلوم نیست که آیا ویژگی دارک مود برای تمام کاربران اندروید و iOS در یک زمان ارائه می‌شود یا خیر. اگر دارک مود برای شما فعال باشد، گزینه‌ی فعال‌سازی آن در قسمت Settings (تنظیمات) و Privacy Menu (منو شخصی) است. هم‌چنین حالت تاریک فیس‌بوک برای نسخه‌ی وب این شبکه اجتماعی فعال شده است اما آن هم هنوز به صورت همگانی نیست. 

هم‌چنان باید صبر کنید 

با توجه به این که ویژگی دارک مود در ماه‌های اخیر مورد توجه بسیاری از نرم‌افزارها قرار گرفته است، عجیب است که فیس‌بوک از این قائله عقب افتاده است اما اگر عادلانه به قضیه نگاه کنیم مهندسان این شرکت ویژگی دارک مود را سال گذشته به پیام‌رسان این شبکه‌ی اجتماعی (Facebook Messenger) اضافه کردند.

سال گذشته بود که با رونمایی رسمی iOS 13، اولین سیستم عاملی که دارای ویژگی یک پارچه‌ی دارک مود بود معرفی شد. حال احتمال دارد یک سال پس از آن موقع و در زمان معرفی iOS 14، نسخه‌ی دارک مود فیس‌بوک به همراه iOS 14 برای تمام کاربران عرضه شود. شما همواره می‌توانید علاوه بر فعال کردن حالت تاریک در سیستم عامل iOS یا اندروید خود، آن را در برنامه‌های دیگری مانند توئیتر، اینستاگرام، یوتیوب و دیگر نرم‌افزارها به صورت مستقل فعال کنید. 

منبع
وب سایت TechRadar
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن