سامسونگموبایل

گوشی سامسونگ گلکسی اس ۳۰ ؛ یک پیشرفت بزرگ نسبت به سری اس ۲۰؟

شکی وجود ندارد که سری بعدی پرچمدارهای شرکت سامسونگ، گلکسی اس ۳۰ ، از سری حاضر یعنی سری گلکسی اس ۲۰ قدرتمندتر خواهد بود. اکنون ما یک تصویر ذهنی از این افزایش قدرت و جهشی که می‌تواند رخ دهد داریم. 

بر اساس نتایج بنچمارک لو رفته که توسط وب سایت GizChina منتشر شده ‌است، گفته می‌شود پردازنده‌ی واقع در گلکسی اس ۳۰ ، پردازنده‌ی اگزینوس ۱۰۰۰ خواهد بود. این پردازنده قادر است از سریع‌ترین رقیب خود، اسنپ‌دراگون ۸۶۵ که در نسخه‌ی مخصوص کشور آمریکا مدل اس ۲۰ وجود دارد، ۳ برابر سریع‌تر عمل کند! پیش از نیز اخبار مختلف حاکی از آن بود که سامسونگ در حال طراحی و بهینه‌سازی اگزینوس ۹۹۲ است.

این آزمون بنچمارک صورت گرفته شامل ۳ تست مختلف بود که بیشترین فاصله در تست «Aztec High» رخ داد؛ جایی که آدرنو ۶۵۰ پردازشگر گرافیکی اسنپ‌دراگون ۸۶۵ توانست تنها ۲۰ فریم در ثانیه را پردازش کند. در حالی که این آمار برای پردازشگر گرافیکی اگزینوس ۱۰۰۰ در حدود رقم ۵۸ فریم در ثانیه بود. 

میزان برتری همیشه یکسان نخواهد بود

شایان ذکر است که اگزینوس ۱۰۰۰ در دو تست دیگر نیز پیشتاز بوده است. این پردازنده در آزمون «Aztec Normal» موفق به پردازش ۱۳۸.۲۵ فریم در ثانیه شد در حالی که این میزان برای آدرنو ۶۵۰ پردازنده‌ی اسنپ‌‌دراگون ۸۶۵ در حدود ۵۳ فریم در ثانیه بود. هم‌چنین در تست «Manhattan 3.1» اگزینوس ۱۰۰۰ موفق شد ۱۸۱.۸ فریم در ثانیه را پردازش کند. این رقم برای آدرنو ۶۵۰ اسنپ‌دراگون ۸۶۵ تنها ۱۲۳ فریم در ثانیه بود. طبق نتایج هر سه آزمون، پردازشگر گرافیکی اگزینوس ۱۰۰۰ دارای برتری مطلق بود. 

البته چند نکته‌ی مهم وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. نکته‌ی اول، این است که این نتایج بنچمارک، تنها متعلق به عملکرد پردازشگر گرافیکی است نه عملکرد کلی چیپست. پس بنابراین اگزینوس ۱۰۰۰ لزوما در هر شرایطی دارای این برتری نخواهد بود. 

نکته‌ی دوم این است که همیشه باید با احتیاط به نتایج بنچمارک تکیه کرد. این نتایج ممکن است جعلی باشد یا حتی در صورت صحت ممکن است در نسخه‌ی نهایی تغییراتی اعمال می‌شود. این تغییرات لزوما به معنای ضعیف‌تر شدن نیست و حتی می‌تواند این پردازنده را بهتر کند. 

اگر این نتایج بنچمارک صحیح باشند، در صورتی که گوشی گلکسی اس ۳۰ خود را خارج از ایالات متحده خریداری کنید، پیشرفت قابل توجهی را حس خواهید کرد. 

البته به احتمال زیاد، یک پردازنده‌ی جدید از خانواده‌ی اسنپ‌دراگون ( احتمالا با نام اسنپ‌دراگون ۸۷۵) نیز در دست تولید است که در گوشی گلکسی اس ۳۰ قرار خواهد گرفت. 

منبع
وب سایت Tech Radar
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن