اخبار تکنولوژیسونیکنسول بازی

کنترلر دوال سنس پلی استیشن ۵ احتمالا دارای شارژ بی‌سیم است

امکان اضافه شدن دکمه‌های جدید نیز وجود دارد

با وجود نزدیک شدن به زمان معرفی و رونمایی از کنسول پلی استیشن ۵، در نقطه‌ای قرار داریم که اطلاعات بیشتری از کنترلر دوال سنس پلی استیشن ۵ در اختیار داریم نسبت به کنسول نسل بعد سونی. با این وجود نمی‌توان با قاطعیت گفت که تمام اطلاعات دوال سنس فاش شده و کنترلر جدید سونی راز دیگری ندارد.

به‌ تازگی و با کشف یک حق اختراع (پتنت) جدید، ممکن است کنترلر دوال سنس کنسول پلی استیشن ۵ کمپانی سونی دارای لوازم سخت افزار جانبی و قابل افزودن باشد که می‌تواند برخی از ویژگی‌های پر متقاضی را به این گیم پد بیاورد. یکی از ویژگی‌های مهم و پر متقاضی، امکان شارژ بی‌سیم کنترلر است. یک ویژگی پرکاربرد که به واسطه‌ی آن می‌توانید کنترلر دوال سنس را بر روی پد شارژ قرار دهید و بدون اتصال کابل باتری داخلی آن را شارژ کنید. 

در بخش جزئیات این پتنت آمده: یک آداپتور شارژ بی‌سیم که می‌تواند در یک کنترلر بازی‌های کامپیوتری قرار بگیرد و با اتصال به پایه‌ی شارژ، باتری داخلی کنترلر را به صورت بی‌سیم شارژ کند. چیزی که مشخص نیست این است که آیا فناوری باتری کنترلر دوال سنس پلی استیشن ۵ می‌تواند از ویژگی پشتیبانی کند یا برای نسل بعدی گیم پد سونی است که بعدها معرفی می‌شود. 

دکمه‌های جدید 

این پتنت در ادامه توضیح می‌دهد که آداپتور شارژ بی‌سیم چگونه می‌تواند دکمه‌های جدیدی را به کنترلر دوال سنس پلی استیشن ۵ اضافه کند: آداپتور می‌تواند شامل کلیدهایی باشد که مکمل آن بر روی دسته قرار دارد و بازیکن می‌تواند آداپتور را به همراه کنترلر از پایه‌ی شارژ خارج کند یا آداپتور را بر روی گیم پد نگه دارد و به بازی بپردازد. 

سونی پیش از این نیز دکمه‌های جانبی و افزودنی مشابه را عرضه کرده است. مانند یک وسیله جانبی برای کنترلر دوال شوک ۴ که با اتصال به قسمت پشت این گیم پد، دو دکمه‌ی اضافه قابل تنظیم را به کاربر ارائه می‌دهد. با در نظر گرفتن شرایط می‌توان دریافت که سونی مطمئنا مخالف ایده‌ی افزودن دکمه‌ی نیست. بنابراین باید صبر کرد و دید که آیا این پتنت در کنترلر دوال سنس پلی استیشن ۵ قرار خواهد گرفت یا خیر. 

منبع
وب سایت TechRadar
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن