اپلاخبار تکنولوژینرم‌افزار

خرید شرکت استارت آپ فعال در حوزه هوش مصنوعی از جانب اپل

غول آمریکایی به دنبال بهبود یادگیری ماشینی «سیری»

به گزارش بلومبرگ، شرکت اپل برای بهبود تجربه‌ی هوش مصنوعی دستیار صوتی خود، سیری، یک شرکت فعال در حوزه یادگیری ماشین (Machine Learning) با نام Inductiv Inc را خریداری کرد. 

 طبق گزارش‌های منتشر شده در چند وقت گذشته، یک شرکت هوش مصنوعی مستقر در اونتاریو کانادا به اپل پیوسته است و قرار است در زمینه‌ی بهبود یادگیری «سیری» و مدیریت داده‌ها فعالیت کند. شرکت اپل در پاسخ به سؤال بلومبرگ این مسئله را تأیید کرد و گفت هر از چندگاهی شرکت‌های دانش بنیان کوچکی را خریداری می‌کند و به طور کلی در مورد اهداف یا برنامه‌های پشت پرده‌ی آن صحبتی نمی‌کند. 

شرکت Inductiv فناوری‌ای را توسعه داده است که از هوش مصنوعی برای وظیفه‌ی شناسایی و تصحیح خودکار داده‌ها بهره می‌برد. داشتن داده‌های مرتب برای یادگیری ماشینی بسیار مهم است. Machine Learning یا همان یادگیری ماشینی یک صورت محبوب و مفید از هوش مصنوعی است که به نرم‌افزار کمک می‌کند با کمترین مداخله‌ی انسانی خودش را بهبود ببخشد. در حال حاضر «سیری» از سایر دستیار‌های مجازی مانند دستیار گوگل، دستیار الکسا شرکت آمازون و دستیار کورتانا شرکت مایکروسافت عقب‌تر است. دلیل این فاصله، انتخاب حریم شخصی از سوی اپل و عدم جمع‌آوری داده‌های کاربر است که شرکت‌های دیگر از آن برای بهبود تجربه‌ی کاربری دستیاران مجازی خود استفاده می‌کنند. 

اپل مدت‌هاست در تلاش است که با خرید شرکت‌های هوش مصنوعی و جذب مهندسین این حوزه، دستیار صوتی خود، سیری، را بهبود ببخشد و بر روند یادگیری ماشینی «سیری» نظارت می‌کند. اپل در سال ۲۰۱۸ تعدادی از مهندسان شرکت Silicon Valley Data Science، یک شرکت مشهور در حوزه‌ی هوش مصنوعی و داده کاوی، را استخدام کرد و تعداد این افراد در طول زمان در حال افزایش است. پیش از این نیز بسیاری از تیم‌ها و استارت آپ‌های فعال در زمینه‌ی هوش مصنوعی به استخدام این غول کوپرتینویی درآمده‌اند. 

علی‌رغم معایب ناشی از سیاست‌های حریم خصوصی کاربران اپل، بر اساس گزارشی که اخیرا توسط شرکت تحقیقاتی Futuresource Consulting منتشر شده است، گفته می‌شود دستیار صوتی اپل «سیری» دارای سهم بازار ۳۵ درصدی است و بعد از آن دستیاران صوتی گوگل و آمازون به ترتیب با در اختیار داشتن ۹ و ۴ درصد سهم بازار در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. 

منبع
وب سایت PhoneArena
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن